Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 83 českých obchodech za cenu již od 7 648 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních

Evropská komise rozhodla, že Apple musí doplatit přes 13 miliard eur (cca. 351 miliard korun) na daních. Apple má daně zaplatit na adresu Irska, ale právě ani Irsko v tom nemá být nevinně. Mělo totiž Applu od roku 1991 poskytovat nelegální daňovou úlevu.

Pořiďte si Apple iPhone SE v jednom z 83 českých obchodů za nejnižší ceny již od 7 648 Kč. Porovnat obchody.

Apple i Irsko s rozhodnutím nesouhlasí. Apple tvrdí, že Evropská komise ignoruje daňové zákony Irska a prý v nejbližší době podá odvolání. Tato úleva ze strany Irska umožňovala Applu od roku 2003 platit daně ve výši 1 % jeho evropských výdělků. Od roku 2014 to prý mělo být už jen 0,005 %. Podobný názor jako Apple ale zastává i samotné Irsko. Michael Noonan, irský ministr financí řekl, že je potřeba ubránit irský daňový systém i suverenitu Irska v Evropské unii.

„Toto rozhodnutí posílá jasnou zprávu. Členské státy EU nemohou dávat daňové benefity vybraným firmám, bez ohledu na to jestli jsou z Evropy nebo odjinud, i bez ohledu na to, jestli jsou velké nebo malé„,

řekla eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

CEO společnosti Apple Tim Cook

Podobný případ se v minulosti odehrál se společností Amazon v Lucembursku. Současná Evropská komise má jako jednu ze svých agend právě i boj proti daňovým rájům. Apple se nechal syšet, že se Evropská komise snaží převrátit naruby mezinárodní daňový systém. Toto rozhodnutí prý dokonce zasáhne i investice společnosti v Evropě. Firma prý nemusela daně platit výměnou za to, že bude v regiónu investovat. Cook v otevřeném dopise poukazuje na to, že když na podzim roku 1980 firma vstoupila do Irska, tak to ještě byla chudá země. Firma měla nastartovat ekonomiky ve městech Cork a Dublin. Apple v dnešní době zaměstnává, nebo spolupracuje, s více jak 1,5 milionem Evropanů.

Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 83 českých obchodů za cenu od 7 648 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Nový letošní iPhone možná získá i 256 GB variantu -
Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 83 českých obchodů za cenu od 7 648 Kč. Zobrazit nabídky >>