Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple je ve při s FBI, kvůli svému zabezpečení

Ve sporu jde o to, že FBI po Applu chce odemknutí jeho iPhonu 5C, který patřil jednomu z útočníků prosincových útoků. Na stranu Applu, který nechce vytvářet pro FBI zadní vrátka do svých iPhonů, se teď postavila řada technologických firem a jejích šéfů.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

Loni se stal jeden z nejhorších teroristických útoků novodobých dějin v San Bernardinu. Při něm manželský pár – Syed Rizwan Farook a Tashfeen Maliková – zavraždil 14 lidí a dalších 23 zranil. Samotní útočníci přišli o život. FBI teď chce odkrýt a potrestat další lidi a právě k tomu má telefon jednoho z útočníků, telefon Apple iPhone 5C. Telefon je zabezpečený čtyřmístným PIN kódem a po desíti neúspěšných zadání dojde k vymazání obsahu telefonu. FBI tedy po Applu chce, aby toto nějakým způsobem obešel a umožnil jim tak přístup do telefonu.

Apple vs. FBI USA

Jen řekněme, že Apple s FBI po útoku spolupracoval a umožnil přístup ke všem datům, ke kterým má přístup i on. Ale FBI chce kompletní přístup, soud proto Applu nařídil FBI přístup umožnit. Tim Cook ale v otevřeném dopise vyjádřil obavu, že by případné odemknutí iPhonu vytvořilo precedent pro budoucí spory. Takže požadavek soudu se rozhodl neakceptovat. To mezi technologickými firmami a jejich šéfy rozvířilo vody. Mnozí se připojili na stranu Applu a vyjádřily mu podporu. Konkrétně Mark Zuckerberg (Facebook), Sundar Pichai (Google) nebo Jack Dorseyh (Twitter).

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple je ve při s FBI, kvůli svému zabezpečení

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>