Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 109 českých obchodech za cenu již od 7 950 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple loni získal 91% všech zisků z mobilního trhu

Finanční výsledky Applu sice zažívají stagnaci, ale rozhodně nemá cenu truchlit. Zpravodajský web Fortune totiž Applu přiřazuje 91% zisků z mobilního odvětí. Sice prodává mnohem méně než jeho konkurenti, ale se ziskem je nechává daleko za sebou.

Pořiďte si Apple iPhone 6S v jednom z 21 českých obchodů za nejnižší ceny již od 12 670 Kč. Porovnat obchody.

Web Fortune zveřejnil dva grafy, které  reprezentují podíl značky na trhu i její zisky. Apple sice ovládá "pouze" 17,2 % trhu, ale patří mu 91 % všech zisků. Za to může právě jeho zaměření na hi-end zařízení. Druhým v tržním podílu je jihokorejský Samsung s 23,9 % a třetí čínský Huawei s poze 8 %. Na čtvrtém místě je Lenovo s 5,5 % a na pátém místě je jen těsně Xiaomi s 5,3 %.

porovnání podílu a zisku na mobilním trhu v roce 2015

Ještě se relativně zadařilo Samsungu, ostatní výrobci totiž skončili ve ztrátě. Nejvíce tratil Microsoft s Windows Phone.  Za tuto situaci může i několik malých čínkých výrobců, kteří své telefony prodávají jen těsně nad hranicí ziskovosti. Pro Apple tvořily iPhony 68 % všech zisků. Podle odhadů pomalu přichází zastavení růstu trhu a začíná boj o přetahování zákazníků. Ale i v tomto ohledu se Apple stává jasným favoritem.

Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 21 českých obchodů za cenu od 12 670 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple loni získal 91% všech zisků z mobilního trhu

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 21 českých obchodů za cenu od 12 670 Kč. Zobrazit nabídky >>