Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple ohlásil finanční výsledky za třetí kvartál

Americká společnost Apple ohlásila finanční výsledky za třetí kvartál tohoto roku. Apple prodal značně více svých chytrých mobilních telefonů iPhone. Přesto prodeje zůstali za očekáváním analytiků. 70% příjmů tvořili právě prodeje iPhonů.

Pořiďte si Apple iPhone 6 Plus v jednom z 10 českých obchodů za nejnižší ceny již od 12 225 Kč. Porovnat obchody.

Za minulé fiskální čtvrtletí dokázal americký Apple prodat téměř 47,5 miliónů iPhonů. Přitom za stejné čtvrtletí v minulém roce to bylo "jen" 35 miliónů. Analitikům z Wall Street to ovšem úplně nestačilo, očekávali totiž 49 milinů prodaných kusů. Zajímavé jsou ovšem čísla okolo tabletů iPad, těm už se zas tak nedařilo. Prodalo se jich jen 10,9 miliónů, přitom v minulém roce to bylo 13,3 miliónů kusů. A počítačů MacBook se prodalo 4,8 miliónů oproti loňským 4,4 miliónům.

Apple Q3

Zajímavé je to, že stoupl zisk, přotože letošní čistý zisk činil 59 %. Celkově tím Apple letos vydělal 10,7 miliard dolarů. Za rekordní tržby mohou i rekordní příjmy ze služeb AppStore a iCloud. Apple v nédávné době představil třeba nové hodinky Apple Watch, ty jsou zařazené do kategorie ostatních produktů. Ta oproti minulému roku zaznamenala nárůst o jednu miliardu dolarů. 

Zaujal vás Apple iPhone 6 Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 10 českých obchodů za cenu od 12 225 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple ohlásil finanční výsledky za třetí kvartál

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6 Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 10 českých obchodů za cenu od 12 225 Kč. Zobrazit nabídky >>