Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple poprvé po 13-ti letech prodal méně iPhonů a klesly mu tržby

Apple do teď každým rokem rostl, prodával stále více a více iPhonů, které jsou pro něj klíčovým produktem. Nemohl růst do nekonečna, letos vůbec poprvé za 13 let zaznamenal snížení počtu prodaných iPhonů a snížení tržeb celkově.

Pořiďte si Apple iPhone SE v jednom z 118 českých obchodů za nejnižší ceny již od 7 825 Kč. Porovnat obchody.

Apple vydělal stále úctihodných 50,6 miliard amerických dolarů. Je to ale v porovnání s minulým rokem poklesl o 13 %. To není nic zas tak dramatického, ale klesl mu i čistý zisk a to dokonce o 23 % na 10,5 miliardy USD. Hrubá marže klesla o 39,4 %. Slabší výsledky už avizovali analytici i samotná firma. Finanční ředitel Luca Maestri v lednu ohlásil, že firma čeká tržby mezi 50 - 53 miliardami USD a marži 39 - 39,5 %.

vývoj startujících cen iPhonů

Apple prodal 51,2 milionu iPhonů, jedná se tedy o 16 % meziroční pokles. Klesaly i další produkty, konkrétně iPady o 19 %, počítače Mac o 12 % a o 30 % Apple TV, Watch, Beats, iPody a další. Spásou by mohly být iPad Pro a iPhone SE. Ty se začaly prodávat až 31. března, Apple ukončil druhý fiskální kvartál 26. března, takže se prodeje do těchto výsledků nepromítly. Pokles tržeb se očekává i v dalších čtvrtletích. Narazil Apple na svůj strop, nebo ho "spasí" nové produkty?

Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 118 českých obchodů za cenu od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple poprvé po 13-ti letech prodal méně iPhonů a klesly mu tržby

  • Šárkys -

    Očividně se i tento stroj začíná zadrhávat :)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 118 českých obchodů za cenu od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>