Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 83 českých obchodech za cenu již od 7 648 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple prohrál soudní spor, musí zaplatit 234 miliónů dolarů

Americký Apple prohrál soudní spor o patent Wisconsiské univerzity, který se zabývá zvýšením efektivity procesorů. Apple teď musí podle pondělního rozhodnutí zaplatit 234 miliónů dolarů, neziskové organizaci WARF, která se stará o patenty univerzity.

Pořiďte si Apple iPhone 6S v jednom z 15 českých obchodů za nejnižší ceny již od 10 900 Kč. Porovnat obchody.

Organizace WARF původně očekávala, že získá přes 400 miliónů dolarů, Apple na druhou stranu nepočítal s tím, že pokuta převýší 110 miliónů dolarů. Rozhodnutí se nepřiklání ani k jednomu názoru, mluvilo se v něm totiž o 234 miliónů amerických dolarů. Tuto částku nakonec soud přiřknul americké univerzitě. Univerzita hodlá peníze použít pro další výzkum a pro podporu různých projektů. Ovšem univerzita si na případné peníze bude muset počkat, Apple se totiž odvolal.

Apple prohrál soudní spor

Po dlouhé době se tak Apple ocitl na lavici obžalovaných, sám totiž neustále žaluje výrobce telefonů operačnímo systémem Android. Spor se má týkat procesorů A7, A8 a A8X, které byly použity v iPhonech 5s, 6 a 6 Plus. Patent Apple považuje za neplatný a v dubnu se ho pokoušel u soudu zneplatnit. Soud ale rozhodl, že patent je v pořádku. Zajímavé teď bude sledovat konečnou sumu, kterou bude muset Apple zaplatit.

Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 15 českých obchodů za cenu od 10 900 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple prohrál soudní spor, musí zaplatit 234 miliónů dolarů

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 15 českých obchodů za cenu od 10 900 Kč. Zobrazit nabídky >>