Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple recyklací získal zlato za skoro miliardu korun

Apple vydal svou roční zprávu, podle které zpětnou recyklací starých iPhonů, iPadů a počítačů Mac, získal zpět přes 27 tisíc tun oceli, hliníku, skla a dalších materiálů. Zajímavý je i fakt, že z elektroniky vyrecykloval i tunu zlata za téměř jednu miliardu korun.

Pořiďte si Apple iPhone 6S v jednom z 21 českých obchodů za nejnižší ceny již od 12 499 Kč. Porovnat obchody.

Apple může hovořit o tom, že recyklovat se vyplácí. Zlato se v elektronice používá především pro svou výbornou vodivost a vysokou odolnost proti korozi. Společnost Fairphone uvedla, že v dnešním průměrném smartphonu je ho 30 miligramů a to má hodnotu cca. 31 korun. Dnes už jsou nabízeny i telefony ve zlatém provedení, ale ve většině případů se jedná jen o jednoduché pozlacení.

Apple recyklace zlata

Za loňský rok se Applu podařilo recyklací vytěžit přesně 999,7 kilogramů zlata. Při současných cenách zlata to znamená materiál za cenu 40 miliónů dolarů, což je v přepočtu při dnešním kurzu více jak 950 milionů korun. Dalšími materiály jsou i meď a hliník. Firma už prohlásila, že tyto recyklované materiály nebude prodávat, ale využije je k výrobě nových produktů.

Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 21 českých obchodů za cenu od 12 499 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple recyklací získal zlato za skoro miliardu korun

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 21 českých obchodů za cenu od 12 499 Kč. Zobrazit nabídky >>