Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple se Samsungem zbrojí proti klasickým SIM kartám

Apple a Samsung chystají další revoluci, vyjednávají s operátory o zrušení klasických SIM karet. Chtějí zavést nové a elektronické e-SIM. S novými SIM kartami můžete přecházet mezi operátory jednoduše a s Vaším telefoniím číslem.

Pořiďte si Apple iPhone 6 v jednom z 7 českých obchodů za nejnižší ceny již od 9 870 Kč. Porovnat obchody.

Podle zdrojů Financial Times na projektu E-SIM spolupracuje i GSM Asociace. Podporu už vyslovili všichni velcí operátoři - AT&T, Deutsche Telekom, Etisalat, Hutchison Whampoa, Orange, Telefónica a Vodafone. „Všechny strany teď pracují na dohodě o obecných principech,“ tvrdí šéfka GSMA Anne Bouverot deníku FT. „Máme všechny na jednom místě a navíc i Apple a Samsung souhlasí, že budou součástí,“ řekla paní Bouverot.

e-SIM

Ještě si budeme muset počkat na finální řešení, alespoň rok. Ještě je potřeba, aby se do projektu zapojili další velcí hráči a výrobci ostatních chytrých telefonů. Koncept elektronické SIM karty zatím nebyl zcela dokončen. Zajímavé je to, že elektronické SIM karty nejsou úplnou novinkou. O podobný pokus se již v loňském roce pokusil Apple v iPadech. Projekt se tehdy však nesetkal s celosvětovím zájmem.

Zaujal vás Apple iPhone 6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 7 českých obchodů za cenu od 9 870 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple se Samsungem zbrojí proti klasickým SIM kartám

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 7 českých obchodů za cenu od 9 870 Kč. Zobrazit nabídky >>