Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple v Číně prohrál soud se společností 100+

V Číně se odehrál až neuvěřitelný případ, kdy Apple prohrál soud se společností 100+. Ta Apple zažalovala kvůli jeho iPhonům 6 a 6 Plus. Ty se totiž mají podobat a podobají modelu 100C. V dubnu Apple musel v Číně zastavit už služby iTunes Movies a iBooks Store.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

Číná je známa především tím, že tam dochází k neustálému porušování autorských práv. Již nejedna společnost se tam inspirovala v zahraničí a svůj produkt, který porušuje kolikrát až několik patentů, pak vesele prodávala. Tentokrát tomu ale je trochu jinak. Konkrétně čínská společnost 100+ si stěžovala na americký Apple, že se u svých iPhonů šesté generace inspiroval jejím telefonem 100C.

Možná by se mohlo zdát, že se jedná o hloupý vtip. Ale patentový úřad pro Peking rozhodl v neprospěch Applu a zákázal mu prodeje jeho iPhonů 6 a 6 Plus v Pekingu. Velkým nebezpečím je hlavně to, že tu existuje důležitý precedent i pro další veliké a důležité oblasti v Číně. Jako odůvodnění bylo uvedeno, že spotřebitel může spatřit pouze nepatrný rozdíl mezi produkty Applu a 100C. Sice zatím nejde o poslední generaci iPhonů, ale Apple již podnikl právní kroky k tomu, aby toto rozhodnutí zvrátil.

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple v Číně prohrál soud se společností 100+

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>