Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple v Číně prohrál soudní spor o značku "iPhone"

Apple se v Číne soudil se společností Xintong Tiandi Technology, která prodává kabelky a kožené obaly pro obaly pro mobilní telefony, o značku "iPhone". První stížnost podal Apple v roce 2012, ke konečnému rozhodnutí došlo až nyní.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

Apple v Číně zažádal o přidělení ochranné známky "iPhone" již v roce 2002.  S prvním iPhonem přišel do Číny v roce 2007, v tom samém roce podala společnost Xintong Tiandi žádost o ochranou známku na kožené produkty, kterou dostala v roce 2010. Shválení pro Apple přišlo až v roce 2013. Apple ale už v roce 2012 podal stížnost u čínského úřadu pro ochranné známky. Spor prohrál, tak podal žalobu u nižšího pekingského soudu. Tam ovšem také neuspěl, tak se odvolal k soudu vyšší instance. Ten rozhodl, že Apple nemůže dokázat to, že byl v Číně dobře známou značkou, dříve než firma Xintong Tiandi podala žádost o ochrannou známku.

Apple v Číně prohrál spor o značku

Před pár dny jsme Vám psali o tom, že Apple poprvé po 13-ti letech prodal méně iPhonů a klesly mu tržby, v Číně došlo k propadu o 26 %. Apple byl navíc letos v březnu donucen ukončit služby iBooks a iTunes, kvůli přijetí nového zákona, podle kterého musí být veškerý obsah v Číně uložen v zemi. Apple ale na obnovení těchto služeb prý již pracuje. Další ranou je i fakt, že miliardář Carl Icahn minulý týden prodal všechny své akcie společnosti. Důvodem prý byly obavy z vyhlídek firmy v Číně, která je pro Apple druhým největším odbytištěm.

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple v Číně prohrál soudní spor o značku "iPhone"

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>