Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Apple zvýšil zisk a prodeje iPhonů, iPady klesají

Apple právě před pár dny zveřejnil svoje finanční výsledky za třetí čtvrtletí a tím ukončil fiskální rok 2015. Prodeje iPhonů ho zas táhly. Apple zvýšil jejich prodej i zisk. Zvýšil obrat z 42,1 na 51,5 miliard dolarů. Naopak prodeje iPadů klesají.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

Čistý zisk zvýšil z 8,5 na 11,1 miliardy dolarů. Zvýšil i marži, která se zvedla ze 38% na úctihodných 39,9%. Za celý rok utržil nepředstavitelných 234 miliard dolarů, to je nárust o 28% oproti stejnému období v minulém roce. Apple tak stanovil nové rekordy, které bude nějaký výrobce jen obtížně překonávat, nebo se dočkáme překonání od samotného Applu zase za rok? Samotných iPhonů se prodalo 48 miliónů, to je nárůst o 22%.

Apple 2015 Q3

iPady vytrvale klesají, prodalo se jich "jen" 9,9 miliónů kusů a jejich prodej stále klesá. Za to počítačum iMac se daří, podalo se jich 5,7 miliónů kusů. Hlavně díky produktům jako Apple Watch výrazně narostly „Ostatní produkty“, ty Applu vynesly 3 miliardy dolarů, tedy o 61% více, než loni v tomto období. Podle Tima Cooka se prodávají nad očekávání. 

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Apple zvýšil zisk a prodeje iPhonů, iPady klesají

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>