Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 109 českých obchodech za cenu již od 7 950 Kč. Zobrazit nabídky >>

Applu se opravdu daří i přes nízký podíl

Společnost Consumer Intelligence Research Partners provedla v USA výzkum, podle kterého je 100 milionů iPhonů z generace 6S a 6S Plus. Pro iPhone 7 si Apple hraje s více variantami, včetně té s bezdrátovým nabíjením i USB type-C.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 13 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 699 Kč. Porovnat obchody.

Asi pro nikoho nebude překvapení, že Apple produkuje suveréně nejvyšší zisk na prodaném iPhonu. V letošním třetím čtvrtletí měl Applu patřit až 94 % zisku, generovaného z mobilních zařízení. Přitom Applu patří přibližně "jen" 14,5 % trhu smartphonů. Nejvíce měl mít jihokorejský Samsung, kterému má patřit 24,5 % všech prodejů. Apple přitom na jednom prodaném iPhonu vydělá až 670 dolarů, třeba takovej Samsung na svém modelu v průměru jen 180 dolarů.

prodeje iPhonů

Na grafu výše vidíme to, že každé nové generace iPhonu se prodá ještě víc, než té předchozí. iPhonům 6S a 6S Plus patří celé dvě třetiny trhu. Zajímavé je i to, že Apple si pohrává i s myšlenkou bezdrátového nabíjení, kterým ovšem už disponují jiné modely, ale zájem Applu by mohl tuto technlogii více zpopularizovat. 

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 13 českých obchodů za cenu od 14 699 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Applu se opravdu daří i přes nízký podíl

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 13 českých obchodů za cenu od 14 699 Kč. Zobrazit nabídky >>