Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 83 českých obchodech za cenu již od 7 648 Kč. Zobrazit nabídky >>

Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká

Každým rokem vyjde nový iPhone a všude se spekuluje, jaká je asi cena součástek, ze kterého je telefon vyroben. Ani u iPhonu 7 tomu není jinak. Odhad provedla společnost IHS Markit a je až zarážející, jak je iPhone 7 levný při výrobě.

Pořiďte si Apple iPhone 7 v jednom z 140 českých obchodů za nejnižší ceny již od 15 340 Kč. Porovnat obchody.

Cena součástek pro iPhone 7 ve 32 GB paměťové variantě je údajně pouze 220 amerických dolarů. V přepočtu tedy něco kolem 5300 Kč. Je to paradoxně o 37 dolarů méně, než stál iPhone 6S. Apple tedy vyrobí vyspělejší zařízení s lepším výkonem, které ho stojí méně a prodává ho dráž. Nejlepší na tom je, že to lidem očividně nevadí a jsou ochotni za nové iPhony platit.

Co se týče ceny dílů, nejdráže vyjde display, který stojí cca 43 USD. O něco levnější (34 USD) stojí modul od firmy Intel, který zajišťuje konektivitu. Čipset Apple A10 stojí 27 USD a tak dále. Baterie paradoxně stojí jen 2,5 USD.

Je nutné ale také podotknout, že se v ceně neprolíná vývoj, marketing, náklady pro distribuci a další nezbytnosti. Cena součástek je vlastně poměrně nic neříkající hodnota, protože samotné součástky neudělají iPhone iPhonem a náklady jsou samozřejmě vyšší.

Zaujal vás Apple iPhone 7? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 140 českých obchodů za cenu od 15 340 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká

  • Tomax -

    Tak u Applu vždy platí i to, že se dost platí i za značku. Ale zákazník získá prostě kvalitu.

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Nový letošní iPhone možná získá i 256 GB variantu -
Zaujal vás Apple iPhone 7? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 140 českých obchodů za cenu od 15 340 Kč. Zobrazit nabídky >>