Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Co nového přináší iOS 10?

Nový iOS 10 je skoro za dveřmi a nabízí mnoho novinek a změn. Sepsali jsme pro Vás to nejdůležitější a věřte, že je na co se těšit. Podle mnoha lidí bude finální iOS 10 doslova revoluční právě díky množství nových funkcí a změn. Pojďte se podívat.

Pořiďte si Apple iPhone SE v jednom z 118 českých obchodů za nejnižší ceny již od 7 825 Kč. Porovnat obchody.

Probuzení pohybem

Pokud Vám iPhone leží na stole, k zapnutí displeje už nebudete muset mačkat home tlačítko. Stačí telefon vzít do ruky a displej se sám rozsvítí. Budou na něm zobrazeny notifikace, zprávy a další důležité informace. Na zprávy půjde odpovídat přímo z lockscreenu.

Fotky na mapě

Tuto funkci už jistě znáte, nově jsou ale fotky mnohem inteligentnější. Dovedou rozpoznat osoby, ale i scény a na základě toho umožní přesné vyhledávání. Dále bude možné z fotek vytvářet automatická videa, která ale budete moci různě editovat. Podobnou funkci nabízí Google s aplikací Photos (fotky).

Vylepšené mapy

Mapy mají kompletně nový design a vylepšené funkce. Lépe má fungovat zoomování v závislosti na rychlosti a telefon má nabízet různé informace o dopravě i zajímavých místech v okolí. Mapy se také otevírají vývojářům, takže bude například možné rezervovat si stůl v restauraci přímo z map.

Chytřejší Siri

Hlasovou asistentku Siri snad není nutné představovat. Nově má ale tato pomocnice chápat povely z kontextu a předešlých dotazů. Komunikace bude tedy více připomínat bežný rozhovor s člověkem. Siri se také otevírá vývojářům, což jí posune ještě dále.

Zajímavá je integrace Siri do klávesnice. Pokud Vám někdo například napíše o Vaši polohu, Siri nabídne rychlou pomoc. To samé platí u dotazu na telefonní číslo a tak dále.

Telefon

Pokud Vám někdo zavolá na Skype, WatsApp či Viber, nedostanete oznámení pouze notifikací, ale rozezní se celý telefon tak, jako kdyby Vám někdo volal běžným způsobem. Dále se aplikace telefon zkusí rozpoznat, kdo Vám volá, díky API napojenému na online databázi čísel a kontaktů. Hned tedy uvidíte, jestli se jedná o reklamní hovor a nebo Vám volá například technik z autoservisu.

Vylepšený iMessage

Tato aplikace nabídne hned několik novinek. Jednou z těch nejvíce viditelných jsou 3x větší smajlíci. Aplikace dále nabízí smajlíky na základě napsaného textu. Zajímavá je i možnost zaslat skrytou zprávu, která se zobrazí až po přejetí prstu.

Novinek je mnohem více

Toto zdaleka není vše nového, co iOS 10 nabídne. Je toho vlastně tolik, že jsme vypsali jen to nejdůležitější a drobné změny necháme na další novinku.

Kdy vyjde oficiální iOS 10?

Apple slíbil, že finální iOS 10 vyjde na podzim tohoto roku. V červenci má být vypuštěna veřejná betaverze, která ovšem může obsahovat drobné nedostatky. V současné době si můžete nainstalovat vývojářskou verzi, která už některé novinky obsahuje.

Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 118 českých obchodů za cenu od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Co nového přináší iOS 10?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 118 českých obchodů za cenu od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>