Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Čtečka otisků prstů a vše o ní

Nový iPhone 5S přinesl mnoho vylepšení, která jsou pouhou přirozenou evolucí. Každý rok to je stejné, Apple přijde s něčím, co je lepší než u předchozího modelu. Čas od času se ale objeví funkce, která je na trhu mobilních telefonů zcela revoluční. A přesně taková je čtečka otisků prstů Touch ID. Pojďme se na ní detailně podívat.

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 79 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Už dlouho před oficiálním představením iPhonu 5S na internetu kolovaly informace o nové čtečce otisků prstů. Dnes už máme jasno, tyto informace byly pravdivé. Touch ID je zabudována v kulatém home tlačítku, které má kolem sebe kovový kroužek. Ten je zde pro detekci přítomnosti prstu. Při snímání otisku prstu díky tomu nebudete muset home button mačkat. Navíc je to ochrana proti přiložení otisku vytištěného na papíru.

čtečka otisků prstů iPhone 5S

Parametry čtečky

Touch ID je vpodstatě miniaturní scanner s rozlišením 500 ppi. Je schopen snímat vaši kůži prstu v jakékoli poloze, prst tedy nemusí být na tlačítku umístěn rovně jako je tomu u notebooků. Snímání probíhá na pozadí a nijak nezpomaluje telefon. Pomocí Touch ID se budete moci přihlašovat do Apple Store, potvrzovat platby a tak dále.

Velikou výhodou je fakt, že se Vaše otisky prstů nikam neuploadují. Tím pádem je zaručena maximální bezpečnost, převod otisku na heslo probíhá pouze v mobilním telefonu.

Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 79 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Čtečka otisků prstů a vše o ní

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 79 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>