Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Další žaloba na úspěšný Apple: muž tvrdí, že to on vymyslel design iPhonu

Apple je dnes opravdu úspěšnou firmou, má veliké bohatství na svých účtech. To samozřejmě přitahuje nejednoho člověka a tak se Apple stává terčem různých útoků. Nyní Apple žaluje jistý Thomas S. Ross z Floridy. Tvrdí, že to on vymyslel úspěšný design iPhonu a dalších produktů.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

Dotyčný návrh měl vzniknout už v roce 1992 a z toho návrhu měl Apple vycházet při návrhu svých produktů jako iPhony, iPody a iPady. Návrh popisuje přístroj Electronic Reading Device. Ten je podle návrhu tvořen dvěmi panely se zahnutými rohy. Přístroj má podsvícený dotykový displej, který slouží ke čtení. Součástí návrhu je i fyzická klávesnice a dnes už překonaná disketová mechanika.

patent Thomase S. Rosse

Podle žalobce nelze újmu kompenzovat ani vyčíslit v penězích. Žádá ovšem vyplacení 10 miliard dolarů v hotovosti a autorský honorář ve výši 1,5 % z prodeje zmíněných zařízení na celosvětovém trhu.Zmíněný Thomas Ross zkoušel svůj návrh patentovat ještě v listopadu 1992. Kvůli neuhrazení potřebných poplatků však americký patentový úřad žádost, o tři roky později, zamítl. Druhou registraci provedl v roce 2014.

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Další žaloba na úspěšný Apple: muž tvrdí, že to on vymyslel design iPhonu

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>