Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Gesta pro iOS 7, která možná ještě neznáte

iOS 7 přináší mimo jiné i nová navigační gesta, která Vám urychlí a usnadní práci s Vaším iPhonem. Pojďte se podívat na zajímavé tipy na gesta, která možná ještě neznáte. Jako bonus pro Vás máme i video, kde vše uvidíte.

Pořiďte si Apple iPhone 5C v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 4 990 Kč. Porovnat obchody.

Nová gesta nejsou určena jen pro telefony iPhone 5C a iPhone 5S, ale i pro další zařízení s operačním systémem Apple iOS 7.

Zpět a vpřed v historii prohlížeče Safari

Prvním jednoduchým gestem je zpět a vpřed v historii surfování na webu s prohlížečem Safari. Pro krok zpět přejeďte prstem po displeji z leva do prava. V opačném směru vyvoláte krok vpřed. Toto gesto se opravdu hodí a usnadní mnoho práce.

Rychlé ukončování běžících aplikací

V iOS 7 je konečně k dispozici multitasking, který vyvoláte dvojím zmáčknutím home buttonu. Zobrazí se Vám všechny spuštěné aplikace v podobě karet. Pokud chcete nějakou aplikaci rychle ukončit, přetáhněte její kartu prstem na vršek displeje. Můžete přetahovat až 3 aplikace naráz.

Podobně to funguje v otevřených oknech safari. Jednotlivé otevřené stránky zavíráte tažením doleva. Jednodužší už to snad být nemůže.

Hledání přímo z domovské obrazovky

Pokud potřebujete prohledat obsah celého telefonu rovnou z domovské obrazovky, klikněte kamkoli mezi aplikace a táhněte lehce dolů. Zobrazí se Vám hledací lišta a klávesnice. Poté už stačí zadat hledaný výraz a může se začít s hledáním. Toto gesto používám dost často a je opravdu užitečné.

Gesta iOS 7

Vysouvání Control Center a Notification Center

O tom, že je v novém iOS7 k dispozici notifikační a kontrolní centrum, určitě víte. Jiste jste si také všimli, že se notifikační lišta vysunuje z horní části displeje tažením dolů a kontrolní centrum tažením ze spodní části displeje směrem nahoru. To ale neplatí, pokud máte spuštěnou aplikaci, koukáte na video a tak dále. Pokud přesto chcete tyto plovoucí nabídky používat, stačí provést gesto 2x zasebou.

Takto je to nastaveno kvůli nechtěnému rušení při hraní her a sledování filmů. Pokud byste totiž hláli nějakou hru, kde se musí tahat prst po displeji, vyjela by nechtěnně nabídka a váš požitek ze hry by byl narušen.

Rychlejší pohybování ve zprávávh

V aplikaci zpráv se pohybová gesta také opravdu hodí. Pokud si čtete zprávu a táhnete prstem doleva, zobrazí se přesný čas přijetí a odeslání Vašich zpráv. Při tažení do prava se dostanete zpět na seznam všech zpráv.

Podobně je tomu i při čtení emailů, nebo třeba v kalendáři, kde gesty přepínáte mezi jednotlivými dny. Vše si můžete sami vyzkoušet, určitě se Vám gesta zalíbí a nakonec zjistíte, že byste si bez nich nedovedli představit Váš mobilní život stejně jako my.

Slibované video na závěr

Pokud Vám textové popisky nestačí, mrkněte na toto krátké video, ve kterém veškeré pohyby dobře vidíte a můžete zkoušet přesně podle návodu.

Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Gesta pro iOS 7, která možná ještě neznáte

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky >>