Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

iPhone 5C i 5S mají větší baterii než iPhone 5

Firma Apple na své předváděcí akci Keynote v New Yorku nezveřejnila kapacitu baterií v nových iPhonech. Jediné, co jsme se dozvěděli, byla výdrž telefonů v hodinách. Samozřejmě je vyšší než u předchozích modelů. Nyní ale máme k dispozici přesné údaje o bateriích v těchto nových krasavcích. Pojďme se na hodnoty podívat v následující novince.

Pořiďte si Apple iPhone 5C v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 4 990 Kč. Porovnat obchody.

Baterie v iPhonu 5S je o 10 procent větší než u rok starého modelu Apple iPhone 5. Kapacita se navýšila z 1440 na 1570 mAh. Lepší výdrži prospívá i nový čip M7, který se stará o zpracovávání dat z pohybových senzorů. Energie, kterou by jinak spotřeboval pro výpočty procesor, je velice šlechetně ušetřena.

iPhone 5C má baterii s kapacitou 1507 mAh. Navýšení oproti iPhonu 5 je tady menší. Jednoduchým výpočtem jsme zjistili, že se kapacita u modelu 5C zvedla pouze o cca 5 procent. Firma Apple uvádí, že iPhone 5S i 5C vydrží celkem 250 hodin v pohotovostním režimu. Dále oba telefony vydrží až 10 hodin hovorů v 3G síti.

Při surfování na internetu prý oba nově představené iPhony vydrží 10 hodin, pokud dáte přednost LTE síti. Na 3G síti je výdrž 8 hodin a pravděpodobně se bude týkat většiny lidí z ČR. Pokud budete používat k připojení Wi-Fi, můžete se těšit na 10 hodin výdrže.

Zda-li jsou informace pravdivé, potvrdí až reálný test. Výsledné časy, které Apple naměřil, jsou z laboratorních podmínek a mohou být idealizovány.

Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince iPhone 5C i 5S mají větší baterii než iPhone 5

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky >>