Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

iPhone 5S vs iPhone 5C - který je lepší?

Před pár dny firma Apple představila rovnou 2 nové iPhony. Dražší model 5S ve svých útrobách ukrývá nejnovější procesor a podporu otisků prstů. Levnější 5C zase naopak sází na slávu loňského iPhonu 5 a nabízí hodně podobnou konfiguraci. Pojďme se podívat, jaký je mezi těmito telefony vlastně rozdíl a který z nich se vyplatí koupit.

Pořiďte si Apple iPhone 5C v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 4 990 Kč. Porovnat obchody.

Rozdíly na první pohled

Už při pouhém pohledu musí být všem jasné, že se jedná o 2 úplně odlišné telefony. Zatímco iPhone 5S je vyroben z broušeného hliníku a nabízí se pouze v elegantních nenápadných barvách, plastový iPhone 5C jako by spadl pod štětec malířovi, který nešetří barvou.

iPhone 5S vs iPhone 5C

Rozdíly jsou i v kvalitě a odolnosti obou výrobků. iPhone 5C se jentak nepoškrábe, zatímco model 5S bude se škrábanci bojovat. Hliník je sice moc pohledný, ale jeho měkkost budete časem nenávidět. Od toho jsou tu ale obaly a kryty.

Oba jsou výkonné, ale 5S jasně vede

Pokud hledáte mobilní telefon, který zvládne plynulé prohlížení webu i s náročnou grafikou a videem v okně, neuděláte chybu ani s jedním telefonem. Jestli ovšem chcete v telefonu v historii první 64 bitový procesor, budete muset sáhnout po iPhonu 5S. Tento mobilní telefon je údajně 2x výkonnější než iPhone 5 a 40x překoná výkon prvního telefonu od firmy Apple.

V čem iPhone 5C ztrácí oproti iPhonu 5S

Krom menšího výkonu nemá iPhone 5C integrovaný čip M7, který se stará o vyhodnocování údajů z pohybových čidel. Dále iPhone 5C neodemknete otiskem prstu a budete muset zastarale jezdit po displeji přes proužek "slide to unlock".

A co fotoaparáty?

Fotoaparáty mají v obou případech rozlišení 8 mpix. Oba mají safírové sklíčko, které je odolné proti poškrábání. iPhone 5S má lepší a větší snímač, dokáže natáčet video s frekvencí 120 snímků za sekundu  a vytvořit tak zpomalený záběr. Na to můžete s iPhonem 5C zapomenout. Dále iPhonu 5C chybí druhý blesk. Oba fotoaparáty jsou ale opravdu kvalitní a řadí se k těm nejlepším ve svém oboru.

Jak je to s cenami?

Původně měl být iPhone 5C určený pro východní trhy a měl být tedy cenově dostupný. Nyní je už jasno, cenovka tohoto levného jablka není až tak levná jak se předpokládalo. iPhone 5S stojí v USA na volném trhu přibližně 13000 Kč za 16 Gb verzi. Za iPhone 5C se stejnou kapacitou dáte cca 11000 Kč. Názor si můžete udělat sami. My bychom rozhodně ty 2000 Kč objetovali, vyšší výkon a modernější technologie se neztratí.

Jak to vidíte Vy? Podělte se o své názory v diskuzi, kterou naleznete pod tímto textem. Děkujeme a přejeme příjemné rozhodování.

Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince iPhone 5S vs iPhone 5C - který je lepší?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky >>