Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

iPhone 6 bude mít možná safírové sklíčko displeje

Současné telefony mají displeje chráněné sklíčkem Gorilla Glass. Jedná se o opravdu odolnou technologii, i tak je ale možné pár škrábanců na displeji po nějakém čase najít. Firma Apple chce jít o krůček dál a chce Gorilla Glass nahradit safírovým sklíčkem. Začala spolupráce s firmou, která dodává sklíčka fotoaparátu a vrchní část senzoru Touch ID.

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 77 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Firma Apple investovala 578 milionů dolarů do společnosti GT Advanced Technologies, která má na starost výrobu safírových sklíček pro iPhony. Už jsou podepsané smlouvy a vypadá to, že se plánuje výroba větších skel, než se současně používají pro fotoaparáty či Touch ID. Pokrytí celého displeje safírovým sklíčkem by přineslo eliminaci i těch nejmenších vlásečnicových škrábanečků, které se mohou objevit i na shlech Gorilla Glass.

Safírové sklíčko společnosti GT Advanced Technologies je údajně 2,5x odolnější než Gorilla Glass 3. Bohužel neznáme podrobnosti dohody mezi těmito firmami, takže jsou tyto informace spíše spekulativní. Vše ale nahrává tomu, že by právě iPhone 6 měl safírovou ochranu sklíčka přinést.

Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince iPhone 6 bude mít možná safírové sklíčko displeje

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>