Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

iPhony 6s jsou v některých ohledech výkonnější, než MacBook

Nový iPhony 6S jsou již pár dnů v prodejích, ale těsně před jejich uvedením známý John Gruber uvedl zajímavé srovnání, to Vám teď nabízíme v našem článku. Jde o srovnání procesorového výkonu nových iPhonů 6S a posledních MacBooků.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

Postavený proti sobě byly iPhone 6S a dva notebooky Apple MacBooku Air z roku 2013 a nový 12palcoví Apple MacBook, který disponoval dvoujádrovým procesorem Core M. Výkonější je iPhone 6S v případě využití jednoho procesorového jádra. Výkonější byl než MacBook s frekvencí 1,2 GHz a podobný výkon byl v případě MacBooku Air. V testech všech procesorových jader byl test vyrovnaný. Na celkové skóre dalších MacBooků se můžete podívat v tabulkách Geekbench.  

iPhone a MacBook

Apple tedy dosáhl velmi podobného výkonu u svých mobilních proserů, jako v případě procesorů od Intelu, které využívá ve svých MacBoocích. Můžeme se tak i dočkat, že u další generace MacBooků nenajdeme procesor(y) od Intelu.  Zatím jedinou překážkou je, že současný OS X nepodporuje ARM, což je označení architektury procesorů s velmi nízkou spotřebou elektrické energie v mobilních zařízeních. Apple by tak mohl dojít i ke zvýšení zisků z prodejů nových MacBooků.

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince iPhony 6s jsou v některých ohledech výkonnější, než MacBook

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>