Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Jaká je výrobní cena iPhonu 5S?

Podařilo se nám zjistit, kolik stojí výroba mobilního telefonu Apple iPhone 5S včetně dílů a montáže. Pokud vás tedy zajímá, kolik firma Apple na každém iPhonu 5S vydělá, rozhodně nepřehlédněte dnešní novinku. Je až neuvěřitelné, s jakou marží Apple dokáže své produkty prodávat. Možná to snad radši vědět nechtějte...

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 77 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Apple iPhone 5S se v USA prodává za cenu 649 USD za 16 GB variantu. To je podle nás poměrně dost. Společnost se jménem AllThingsD se výrobními cenami zabývá a už zkusila odhadnout i náklady na výrobu jednoho iPhonu 5S. Výsledná hodnota je pouze odhad, nebude se ale moc lišit od skutečnosti.

iPhone 5S díly

Součástky do iPhonu 5S stojí dle odhadů přibližně 191 USD. V této částce není samozřejmě započítaná montáž, která vychází přibližně na 8 USD. Pokud to tedy sečteme a podtrhneme, dostaneme výslednou výrobní cenu, která je 199 USD za iPhone 5S s 16 GB uživatelské paměti.

Pokud tyto hodnoty převedeme na české koruny, je výrobní cena iPhonu 5S přibližně 4000 Kč. V Americe se ale prodává za necelých 13000 Kč. To znamená, že má Apple na každém prodaném kousku marži v hodnotě 9000 Kč (450 USD), což je více než 200 procent výrobní ceny.

Marže má Apple tedy opravdu obrovské. Musíme ale brát v potaz i to, že se telefon musí nejprve vyvinout a následně zpropagovat, což také něco stojí. Co si myslíte o ceně tohoto telefonu vy?

 

 

Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Jaká je výrobní cena iPhonu 5S?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>