Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Jaká je výrobní cena iPhonu SE? Nebudete věřit.

Výrobní ceny mobilních telefonů jsou často výrazně nižší než částka, za které je potom prodávají obchodníci. Apple si vždy uměl nechat za své iPhony zaplatit a s novým modelem SE tomu není jinak. Jeho výrobní cena je totiž opravdu nízká.

Pořiďte si Apple iPhone SE v jednom z 118 českých obchodů za nejnižší ceny již od 7 825 Kč. Porovnat obchody.

Nový iPhone SE byl nedávno rozebrán na součástky a podroben analýze výrobních nákladů. Mimo odhadnutí výrobní ceny se potvrdilo také to, že je v telefonu použito pár dílů z iPhonu 5S, který má stejnou konstrukci. Díky tomu jsou náklady ještě nižší a pro Apple to znamená pěknou marži.

Výrobní cena iPhonu SE v 16GB variantě byla odhadnuta na pouhých 160 USD, což je v přepočtu přibližně 3840 Kč. Oficiální prodejní cena v zahraničí je přitom 399 USD nebo 12990 Kč u nás v České Republice. Ještě větší marži má Apple na 64 GB variantě, která je dle analytiků jen o 10 USD dražší.

Výroba iPhonu SE 64 GB stojí jen 170 USD, což je přibližně 4080 Kč. Oficiální prodejní cena v zahraničí je 499 USD. U nás si můžete iPhone SE s touto kapacitou pořídit za 16190 Kč. Je vidět, že Apple s marží nemá problém a patří tak mezi nejbohatší výrobce mobilních telefonů na světě.

Pokud se Vám výrobní cena zdá opravdu nízká, musíme Vás upozornit na fakt, že k ceně je nutné přičíst náklady na vývoj celého telefonu, marketing a další položky, které koncový zákazník těžko uvidí. I tak má Apple na iPhonech astronomické zisky a musíme podotknout, že zcela zaslouženě. Jeho iPhony vždy patřily mezi špičku na trhu.

Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 118 českých obchodů za cenu od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Jaká je výrobní cena iPhonu SE? Nebudete věřit.

  • Anežka -

    No škoda že neni ještě levnější. Kdyby tak stál třeba 8000 Kč, tak si pro něj jdu hned. I tak je ale fakt levnej na to co umí.

  • Martin Čížek -

    Pokud je EndUser prodejní cena cca na čtyřnásobku ceny výrobní, je to srozumitelné... moc nerozumím tomu "nebudete věřit". Já tedy odpovídám: Věřím :)

  • René -

    Představa 3 nebo 4 Tis jako výrobní cena je hodná blbečka. Pokud by se jednalo o výrobu jen několika tísíce kusů pak snad ano, ale výroba v řádech statisíců až miliónů je dle mého odhadu max 9 USD tedy asi 180 Kč. Pokud někdo tvrdí, že 3 tis Kč pak se vám vysmívá.... nebo o tom nic neví....

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone SE? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 118 českých obchodů za cenu od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>