Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Je trh už nasycen? Apple snižuje produkci iPhonů 6S

Americký Apple v tomto čtvrtletí sníží produkci svých posledních iPhonů 6S a to až o 30%. S informací se s námi podělil japonský list Nikkei, podle něj narostly zásoby iPhonů 6S a 6S Plus. Ale tento pokles by měl vrátit do normálu už v dubnu až do června.

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

„Je to překvapující snížení výroby, které signalizuje slabší poptávku, kterou Apple viděl u modelu 6s od začátku. Burza se připravovala na snížení, ale tento rozsah je trochu znepokojující.“ uvedl analytik FBR Capital Markets Daniel Ives. Někteří analityci se domnívají, že za poklesem produkce iPhonů může to, že v poslední generaci se nenachází mnoho novinek, takže spotřebitelé nemají důvod přecházet na poslední generaci.

Apple iPhone 6S

Problémy se už projevili i v cenně akciíí, které od dubna loňského roku, ztratili až o čtvrtinu své hodnoty. Teď panuje strach mezi dodavately Applu, mezi dodavatele patří mimo jiné firmy Skyworks Solutions, Qorvo, Cirrus Logic, Sony, TDK, Alps Electric či Kyocera. Nervozita mezi akcionáři stoupá. Čínská vláda v provincii Che-nan navíc schválila dotaci 82 milionů jüanů (přibližně 314,5 milionu korun) pro společnost Foxconn, která stojí za kompletací iPhonů.

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Je trh už nasycen? Apple snižuje produkci iPhonů 6S

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>