Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Pozor na kopie iPhonů

Na trhu se objevila velice věrná kopie telefonu Apple iPhone 5. Od originálu je opravdu těžko rozeznatelná hlavně díky dobrému zpracování a vzhledu operačního systému. Nezkušený uživatel se může velice snadno nachytat a koupit čínskou repliku za vysokou cenu. Na co si dávat při koupi pozor a jak plagiát poznat?

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 77 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Je téměř nerozeznatelný od originálu

Falešný iPhone 5 je téměř nerozeznatelný od originálu. Stejný je nejen vzhled samotného mobilu, ale i menu a uživatelské prostředí, ve kterém jsou použity originální ikonky od Apple. Na pozadí ale oproti iOS beží upravený Android. To poznáte například v aplikace Galerie, kterou plagiátoři zapomněli upravit. Další odlišnost naleznete v sekci nastavení, které má sice bílý vzhled, ale není seřazeno podle originálního iPhonu.

iPhone 5 padelek

Pokud u originálního iPhonu stisknete home tlačítko, dostanete se na domovskou obrazovku s nabídkou aplikací. U kopie funguje toto tlačítko pouze jako krok zpět. Pokud jste tedy například hlouběji v nastavení a stisknete home button, dostanete se pouze na předchozí obrazovku.

Apple iPhone nikdy neměl paměťové karty

iPhony se vždy vyráběly bez podpory paměťových karet. Tato povedená kopie Apple iPhonu 5 má ale na boku slot pro paměťové karty. Podle toho velice lehce poznáte, že máte v ruce kopii a ne originální mobilní telefon.

Slabší hardware

V originálním iPhonu 5 naleznete poměrně vyspělý hardware, který dokáže zajistit plynulý chod uživatelského prostředí a všech aplikací. U kopie je tomu ale jinak. Uvnitř je totiž použit slabý procesor, který způsobuje drobné záseky při pohybu v menu. iPhone 5 se nezasekává ani při vysoké zátěži.

Logo nakousnutého Androidu

Pokud zapnete originální Apple iPhone 5, po chvilce se na displeji zobrazí logo firmy Apple. V případě, že se místo nakousnutého jablíčka zobrazí nakousnuté logo operačního systému Android, můžete si být jisti, že v ruce držíte falešný iPhone. Rozhodně ho tedy nekupujte.

Apple iPhone kopie

Horší zpracování

Originál a plagiát se rozměrově téměř neliší. Pokud ale omakáte pravý iPhone, zjistíte, že je hliník na zadní straně dobře opracován. U falešného iPhonu je hliník poměrně hrubý. Stejně je tomu i s plastem. Dávejte si opravdu veliký pozor, od koho iPhone 5 kupujete.

Sdílejte ať se nenachytají ostatní

Budeme moc rádi, když tuto novinku nasdílíte na svých sociálních sítích. Dejte prosím vědět svým přátelům, aby se nenachytali a nezakoupili si padělek, který je jako na potvoru opravdu k nerozeznání a oko nezkušeného jen těžko odhalí to, co se skrývá uvnitř. Děkujeme!!!

Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Pozor na kopie iPhonů

  • hieuman -

    proc to v cine delaji

  • Jiří Šťastný administrátor -

    Je to prostě business, ikdyž dosti nemorální, ale asi jsou lidé, kteří to koupí a naletí.

  • DH -

    cinani to ale neprodavaji jako iphone, to cesky jouda to u nas prodava jako iphone

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>