Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Prezident USA Barack Obama nemůže používat iPhone

Zřejmě nejmocnější muž světa dostal zákaz na používání mobilního telefonu iPhone. Prezident USA Barack Obama dostal od americké rozvědky z bezpečnostních důvodů zákaz na používání iPhonu jako svého mobilního telefonu. Podle rozvědky může prezident používat pouze šifrované přístroje.

Pořiďte si Apple iPhone 5C v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 4 990 Kč. Porovnat obchody.

Obama na nedávné tiskové konferenci, která se týkala reformy zdravotního pojištění, informoval o tom, že již nemůže z bezpečnostních důvodů používat mobilní telefony iPhone. Americký prezident je dlouholetý příznivec mobilních telefonů BlackBerry, podle jeho slov na něm byl kdysi i závislý.

Od nástupu do prezidentského úřadu však musel začít používat speciálně upravený mobilní telefon Sectera Edge od General Dynamics. Přesto se nevzdal a své BlackBerry si vybojoval. Nyní používá speciálně upravené zařízení od BlackBerry, ale může komunikovat pouze s 10 vybranými osobami. 

Tisková konference se týkala především webových stránek Healthcare.gov, které slouží pro zřizování zdravotního pojištění. Stránky ale dlouhodobě provází technické problémy. Obama tuto situaci přirovnal právě k tomu, jakým způsobem společnost Apple představuje své jednotlivé verze operačního systému iOS.

„Nevzpomínám si, že by někdo požadoval, aby Apple přestal prodávat iPhony nebo iPady, anebo dokonce firmu uzavřel, pokud chyby neopraví. Takhle to v Americe nefunguje“ řekl Obama.

Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Prezident USA Barack Obama nemůže používat iPhone

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky >>