Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Prezidentský kandidát Donald Trump prý donutí Apple k návratu výroby do USA

Jeden z prezidentských kandidátů Donald Trump prohlásil, že v případě svého zvolení donutí americký Apple přesunout své výrobní kapacity z Číny zpět do USA. Jak? To zatím neprozradil. Jsou to jen plané sliby pro získání voličů?

Pořiďte si Apple iPhone 6S Plus v jednom z 18 českých obchodů za nejnižší ceny již od 14 690 Kč. Porovnat obchody.

Apple nejdříve opravdu vyráběl své produkty na půdě USA, ale potom se rozhodl, po vzoru célé řady americký firem, přesunout svou výrobu do Číny, kde ho výroba přijde na pakatel. Bývalý CEO Applu Steve Jobs toto odmítnul již v roce 2011 na večeři s Barackem Obamou. Ten měl tehdy prezidentovi říct: „tato pracovní místa se nevrátí“. Současný kandidát Donald Trump věří, že se mu návrat opravdu podaří. Nebo že by se jednalo jen o planý politický výrok?

Donald Trump vs. Apple

Donald Trump měl při svém projevu říci: „V této zemi máme úžasné lidi: chytré, bystré, energické… přesvědčíme Apple, aby začal stavět své zatracené počítače a věci v této zemi, a ne jinde.“ . Svou výstřednost již dokázal v minulosti, když řek, že hodlá v některých částech USA zakázat internet, aby zabránil fugování teroristů.  Apple sice zatím v současnosti v USA vyrábý některé Macy, ale přesunutí jeho výrobních kapacit do USA je spíše jen sen.

Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Prezidentský kandidát Donald Trump prý donutí Apple k návratu výroby do USA

  • Petroves -

    Donald Trump mě doslova irituje, pokud to vulgární hovado zvolej, tak v mích očích amerika hluboce klesne. Doufám, že tam stále jsou lidi, kteří alespoň trochu přemýšlí a neslyší na tyhle "kecy"!

  • Honza Dudek -

    Tak to se mu nemůže povést, proč by měla soukromá společnost dobrovolně tratit? A v takovém případě by Apple opravdu tratil!

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S Plus? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 18 českých obchodů za cenu od 14 690 Kč. Zobrazit nabídky >>