Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 118 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Příběh odcizeného iPhonu 5S z Liberce

Jeden z našich čtenářů nám poslal svůj příběh, ve kterém mu byl odcizen iPhone 5S. Vše naštěstí dobře dopadlo díky aplikaci Find my iPhone, kterou dodává přímo firma Apple. Jak pátrání po zlodějovi iPhonu probíhalo? Pojďte se podívat.

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 79 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Následující neuvěřitelný příběh nám na email zaslal Radek, který si zahrál na detektiva a krádež svého telefonu vzal do vlastních rukou. Pomohla mu k tomu aplikace Find my iPhone. Nyní si už můžete přečíst, jak takové pátrání po ukradeném iPhonu může probíhat:

Byl pěkný sobotní večer a tak jsem se vydal se svým kamarádem do naší oblíbené hospůdky na okraji Liberce. Seděli jsme, popíjeli a klábosili o světě. V té době jsem měl přibližně měsíc nový telefon - iPhone 5S. Nemám rád, když mne něco tlačí v kapse, takže vždycky pokládám peněženku i mobil na stůl. Po dobré hodince na mne přišla potřeba a na chvíli jsme si odskočil. Čas pěkně utíkal, popíjeli jsme dále.

Po nějakém čase jsem si všiml, že na stole nemám svůj nový iPhone 5S. Samozřejmě jsem si myslel, že jsem se stal obětí nějakého vtípku ze strany svého kamaráda. Bohužel tomu tak nebylo. Když mi došlo, že se nejedná o hloupý žert, celkem mne zamrazilo v zádech. Uvědomil jsem si, že jsem na stole nechal věc za bezmála 20 000 Kč. Kamarád byl v době vykonávání mé potřeba na baru objednat prý další 2 orosené kousky. Hned bylo jasno, někdo mi odcizil můj nový telefon!

Telefonát na policii byl podle nás k ničemu, musel bych na ústřednu, zadat tam své IMEI, které by bylo po nějakém čase zablokováno a v telefonu by potom nefungovala žádná česká SIM karta. Naštěstí jsem měl v telefonu aktivovanou funkci Find my iPhone a rozhodl jsem se, že krádež zkusím vzít do vlastních rukou. Rychle jsme zaplatili a optali se projistotu u baru. Samozřejmě o ničem nevěděli.

Apple iCloud

Doma jsem se přihlásil do iCloudu pomocí svého Apple ID a klikl jsem na Hledat můj iPhone. Telefon byl samozřejmě vypnutý a na mapě nebyla vidět aktuální poloha. Pomalu jsem ztácel naději s myšlenkami, že zloděj telefon vypnul úmyslně a že moc dobře ví, co dělá. Byl jsem z toho špatný a šel jsem spát.

Druhý den jsem pravidelně sledoval iCloud a koukal na prázdnou mapu. Říkal jsem si, že alespoň odkliknu smazání dat, ale věděl jsem, po zapnutí bych už neviděl, kde se telefon nachází. Dal jsem tomu tedy ještě šanci. O to více mne potěšilo, když se večer na mapě můj iPhone objevil!!!! Poloha ukazovala do centra Liberce. Opsal jsem si tedy výrobní číslo svého telefonu, zavolal kamarádovi, který má také iPhone a vydali jsme se MHD do centra. Poloha byla celkem nepřesná (cca okruh 60 metrů). Nakonec jsme vytipovali, že by se mohlo jednat o jednu restauraci a tak jsme to zkusili.

Uvnitř bylo celkem narváno, takže jsme si sedli ke stolečku pro 2 a nenápadně sledovali okolí. Zkoušel jsem i volat na své číslo, samozřejmě nedostupné. Po hodině jsme to už začali vzdávat, protože jsme neviděli na první pohled nikoho podezřelého. Najednou jednomu mlaďasovi s kšiltem přes uličku začal zvonit telefon. Měl v ruce iPhone v bílé barvě! To byla moje barva telefonu, takže jsme se zvedli a šli za ním. Slušně jsem mu řekl, že mám podezření, že v ruce držel můj iPhone, jestli mu ho náhodou někdo včera neprodal a jestli mi ho může ukázat. Chvíli se kroutil, poté jsme mu ukázali, že poloha mého iPhonu na mapě celkem odpovídá.

Následovala asi 5ti minutová tahanice, nakonec nám telefon ukázal, měl opravdu iPhone 5S. Potom už stačilo jen porovnat výrobní číslo, které se samozřejmě shodovalo. Najednou se začal vymlouvat, že telefon dostal od kamaráda a že ho to mrzí. Vyndal si svojí SIM kartu a bez řečí mi telefon podal do ruky. V tu chvíli mne zaplavil pocit štěstí, na chvilku jsem se cítil jako nějaký slavný detektiv. Vše naštěstí dobře dopadlo.

Radek

Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 79 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Příběh odcizeného iPhonu 5S z Liberce

  • Jirka -

    A co když nemám aktivovanou žádnou aplikaci v telefonu? :(

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 79 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>