Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung musí za porušení patentů zaplatit Applu další pokutu

Na základě rozhodnutí poroty v USA musí Samsung zaplatit Applu dalších 290 miliónů dolarů za porušení patentů. Samsung měl údajně kopírovat produkty Apple, konkrétně iPhone a iPad. Samsung se proti verdiktu odvolal. Apple zase tvrdí, že Samsung v kopírování nadále pokračuje.

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 77 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Minulí rok musel Samsung zaplatit pokutu ve výši 1 miliardy dolarů, později byl verdikt upraven a soudkyně Lucy Kohová Applu přiřknula jen 600 miliónů dolarů. Také nařídila nové líčení, kde se mělo rozhodnout o zbývající částce. V obnoveném soudním řízení Apple požadavol zbylou částku 380 milińů dolarů. Samsung byl zas ochotný zaplatit jen 40 milińů.

Nyní padl verdikt. Podle něj má Samsung Applu zaplatit 290 miliónů dolarů za porušení patentů amerického Apple. Proti rozhodnutí se Samsung odvolal a vinu odmíta. Tato žaloba se týkala pouze starších zařízení. Ovšem Apple tvrdí, že Samsung pokračuju s kopírováním i u nejnovějších modelů a proto podal další žalobu, která by se měla začít projednávat příští rok v březnu.

Bude zajímavé sledovat jak se bude situace nadále vyvíjet. Stále platí, že Samsung je jedním z hlavních dodavatelů Applu.

Pro Apple byl tento případ vždy o něčem víc než jen o patentech a penězích. Bylo to o motivaci a tvrdé práci, jež vkládáme do vytváření produktů, které lidé milují. Není sice možné k takovým hodnotám přidat cenovku, nicméně jsme porotě vděční za to, že Samsungu ukázala, že kopírování něco stojí.
 

 Vyjádření Applu pro All Things D
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Samsung musí za porušení patentů zaplatit Applu další pokutu

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>