Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung prý poškodil značku Apple, tvrdí šéf marketingu Applu

V právě probíhajícím soudním řízení, kde Apple žaluje Samsung z toho, že kopíruje jejich přístroje a porušuje jejich patenty, vypovídal i šéf marketingu v Applu Phil Shiller. Podle něj Samsung poškodil značku Apple u spotřebitelů a snížil prodeje iPhonů a iPadů.

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 77 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Podle výpovědi Phila Shillera, Samsung zneužitím několika patentů Applu a kopírování designu jejich produktů výrazně poškodil reputaci značky Apple jako lídra v inovacích a designu. Byl prý v šoku když poprvé uviděl Samsung Galaxy S, podle jeho slov prý Samsung prostě okopíroval iPhone. 

Samsung se hájil především tím, že Apple nevlastní patenty na krásné zařízení a že je přirozené, že technologické společnosti napodobují úspěšné konkurenční produkty. Na to předložil interní e-mail mezi zaměstnanci Applu, kde se hovořilo o sedmipalcovém tabletu Galaxy Tab a spekulovalo se o vývoji menšího iPadu, který byl také nakonec představen jako iPad mini. Phil Shiller to však ale odmítl se slovy, že iPad mini nevznikl jako reakce na Galaxy Tab 7.

Samsung již loni na základě rozhodnutí soudu musel Applu téměř půlku miliardy dolarů za porušování patentů a kopírování produktů. Apple nyní chce dalších 380 miliónů.

Informace přinesl deník The Wall Street Journal.

Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Samsung prý poškodil značku Apple, tvrdí šéf marketingu Applu

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>