Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 109 českých obchodech za cenu již od 7 950 Kč. Zobrazit nabídky >>

V USA sílí nálada společnosti pro odemknutí iPhonu jednoho z útočníků

Jak jsme Vás již informovali, tak Apple v USA bojuje proti FBI, která chce odemknout iPhone jednoho z útočníků v kalifornském San Bernardinu. To vedlo k otevření debaty o tom, zda-li má vyšší prioritu ochrana bezpečí, nebo ochrana soukromí.

Pořiďte si Apple iPhone 6S v jednom z 21 českých obchodů za nejnižší ceny již od 12 670 Kč. Porovnat obchody.

Apple se samozřejmě staví za ochranu soukromí a rozhodnutí soudu, o zpřístupnění iPhonu americké FBI, stále odmítá s tím, že taková zadní vrátka neexistují a nechce je ani nijak vytvářet, protože se bojí jejich zneužívání. Proti Applu se ale postavili rodiny obětí, staví se proti němu už i většina americké společnosti a i kontroverzní kandidát na úřad amerického prezidenta Donald Trump.

Apple vs. FBI USA

Připoměňme, že při útoku osmadvacetiletého Syed Rizwan Farook a jeho manželky, bylo zavražděno 14 lidí a 22 jich bylo vážně zraněno. Odborná veřejnost má strach z vytvoření precedentu, který by byl rozhodující v budoucích případech o umožnění zadních vrátek. Agentura Pew v pondělí zveřejnila průzkum, podle kterého je 51 % američenů pro otevření iPhonu, nehledě na ochranu soukromí. Proti je "jen" 31 % respondentů. Co si myslíte vy?

Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 21 českých obchodů za cenu od 12 670 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince V USA sílí nálada společnosti pro odemknutí iPhonu jednoho z útočníků

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 6S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 21 českých obchodů za cenu od 12 670 Kč. Zobrazit nabídky >>