Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Výroba iPhonu 5C byla pozastavena

Už začátkem října se Apple podotýkal s problémy prodejnosti iPhonu 5C. Očividně vše přerostlo do mnohem významnější míry, poptávka po novém iPhonu 5C zdaleka není taková, jakou si Apple představoval. Na lámání chleba došlo až teď, kdy se v továrně Foxconn výroba iPhonů 5C pozastavila.

Pořiďte si Apple iPhone 5C v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 4 990 Kč. Porovnat obchody.

Už letos v říjnu začaly menší problémy v továrně Zhengzhou, která patří Foxconnu. Tehdy se denně vyrábělo celkem 50 000 iPhonů 5C. Toto číslo se díky malé prodejnosti snížilo na pouhých 8000 vyrobených kusů za den.

Podle nejnovějších zpráv se nyní v této továrně kompletně zastavila produkce iPhonů 5C a místo nich se začal vyrábět iPhone 5S, který jde na odbyt dobře a Apple s ním nemá žádné problémy. iPhone 5S se prostě dobře prodává a lidé jsou spokojeni. Plastových iPhonů je momentálně všude naskladněno dostatek, jeho výroba se obnoví, až bude potřeba.

Foxconn

Bohužel doposud Apple nevydal žádnou oficiální zprávu o počtu prodaných kusů. Podle odhadů se ale iPhone 5S prodává až 10x více než iPhone 5C. Samozřejmě se poměr v jednotlivých zemích mění. Je ale krásně vidět, že zákazníci firmy Apple nemají zájem o levnější modely. Lidé si asi prostě rádi připlatí za nejmodernější technologie, které přichází s novým modelem.

Jak by Apple mohl zachránit situaci s iPhony 5C? Jednoduše by stačilo více prohloubit cenovou mezeru mezi modelem 5S a 5C. Momentálně je cenový rozdíl mezi těmito telefony tak malý, že si každý raději zakoupí výkonnější model. Apple iPhone 5C by s cenou okolo 10 000 Kč určitě uspěl a jeho prodejnost by šla razantně nahoru. Jak známe Apple, zlevňovat se bude jen horko těžko, taková je totiž politika tohoto kalifornského giganta.

Co byste Applu doporučili Vy? Proč si myslíte, že tento problém nastal?

Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Výroba iPhonu 5C byla pozastavena

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5C? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 4 990 Kč. Zobrazit nabídky >>