Apple iPhone SE lze nyní pořídit v 106 českých obchodech za cenu již od 7 825 Kč. Zobrazit nabídky >>

Zloděj vrátil ručně vypsané kontakty z ukradeného iPhonu

Zloděj z Číny pečlivě opsal na papír veškeré kontakty z ukradeného iPhonu a spolu se SIM kartou vše zaslal původnímu majiteli. Mobilní telefon si samozřejmě nechal. O zloději se mluví jako o někom, kdo dodržuje alespoň nějaký etický kodex.

Pořiďte si Apple iPhone 5S v jednom z 77 českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 770 Kč. Porovnat obchody.

Zou Bin (majitel čínského nočního klubu) si přivolal taxi, do kterého nastoupil ještě s jedním neznámým mužem. Ten mu za jízdy ukradl jeho iPhone, ve kterém měl Zou okolo 1000 cenných kontaktů - samozřejmě nezálohovaných. Urychleně tedy na ukradený iPhone napsal zprávu, která zněla takto:

Vím, že jsi ten muž, vedle kterého jsem seděl. Mohu tě ujistit, že si tě najdu.

Dále Zou zlodějovi zaslal další, mírně výhružnou zprávu, ve znění:

Podívej se na kontakty v mém telefonu a dojde ti, v jakém oboru dělám. Pošli mi telefon zpátky na přiloženou adresu.

Stolen iPhone contacts

Zlodějovi očividně došlo, že neokradl nějakého obyčejného člověka. Majitelé nočních klubů a hospod v Číně totiž mají většinou prsty v podsvětí a jejich kontakty jsou hodně důležité. Jak to nakonec dopadlo? Velikým překvapením bylo, když Zou ve své schránce objevil poštu. Bylo v ní 11 stránek ručně přepsaných kontaktů z jeho odcizeného iPhonu. Jako třešnička na dortu  byla v obálce i SIM karta. Telefon samozřejmě chyběl, ale to majitele asi tolik netrápilo.

Muselo to chvíli trvat. Ručně opsat 1000 kontaktů i s telefonními čísly není žádná legrace. Myslím si, že zloděj musel mít na ruce otoky.

komentuje krádež původní majitel

Čínští uživatelé internetu tohoto zloděje opěvují, prý se alespoň řídil nějakým etickým kodexem. Cena kontaktů je totiž často o mnoho vyšší, než cena nového mobilního telefonu. Proto Vám doporučujeme, zálohujte si své mobily. V České Republice totiž těžko narazíme na "slušného" zloděje :)

Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Zloděj vrátil ručně vypsané kontakty z ukradeného iPhonu

  • Jirka -

    Zajímaví příběh ... pobavil :D

Přidej svůj názor

Další novinky

Ty nejdebilnější videa s iPhonem 7. Aneb co lidi ještě nevymyslí? -
Mrkněte se na iPhone 7 videa - test tvrdosti skla, zamražení do CocaColy a další. -
Cena součástek pro iPhone 7 je neuvěřitelně nízká -
Co se nachází místo 3,5 jacku v novém iPhonu 7? -
Apple bude muset v Evropě doplatit 13 miliard eur na daních -
Zaujal vás Apple iPhone 5S? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 77 českých obchodů za cenu od 6 770 Kč. Zobrazit nabídky >>